Jeśli jesteś w trakcie poszukiwań swojego wymarzonego mieszkania, pamiętaj że tak ważną decyzję trzeba rozważyć. Zwróć uwagę na kilka bardzo ważnych szczegółów, kiedy szukasz mieszkania!

1. Lokalizacja jest wszystkim!

Najważniejszym aspektem zakupu każdego mieszkania jest jego lokalizacja. Ta powinna być uzależniona od naszego trybu życia. Szukając mieszkania na sprzedaż – Katowice są bardzo różnorodnym miastem. Jeśli liczy się dla Ciebie miejski zgiełk i chcesz mieć wszędzie blisko – wybierz śródmieście. Wolisz spokój i zieleń za oknem – czekają na Ciebie podmiejskie dzielnice typu Ligota czy Bogucice. Osiedle Tysiąclecia – spokojna okolica, która ma jednak rozbudowaną infrastrukturę, jest idealna dla młodych rodzin poszukujących mieszkania. Katowice, jak wszystkie duże miasta mają określone lokalizacje dla każdego.

2. Znajdź dobrego notariusza

Każda umowa sprzedaży nieruchomości wymaga sporządzenia jej jako aktu notarialnego. Notariusz Notus Katowice radzi – zarezerwujcie dużo czasu! Sporządzanie aktu sprzedaży jest monotonne, a jednocześnie trzeba zadbać o wszystkie szczegóły. Forma aktu notarialnego jest niezbędna. Treści w nim zawarte nie mogą budzić żadnych wątpliwości. Dlatego znajdźcie notariusza w dogodnym dla was miejscu i umawiajcie się na sporządzanie i czytanie. Najlepiej wcześniej dowiedz się, jakie dokumenty są niezbędne dla obu stron – wtedy zmniejszysz liczbę odwiedzin u notariusza.

3. Zwracaj uwagę na budynek!

Budynek jest tak samo ważny jak samo mieszkanie. Co więcej, na kwestie części wspólnych nie wpłyniesz tak łatwo jak na wnętrze swojego lokalu. Dlatego jeśli Twój niepokój budzi zaniedbany garaż, brudna klatka schodowa czy niedziałający domofon – jest mała szansa, że to się poprawi. Jeśli takie aspekty Ci przeszkadzają, ale jesteś zakochany w mieszkaniu – możesz dowiadywać się o plany względem budynku od wspólnoty mieszkaniowej. Jednak nie nastawiaj się na sukces i lepiej poszukaj innej nieruchomości.

4. Rozkład pomieszczeń gra ważną rolę

Ścian nośnych nie ruszysz. Tak samo nieraz problematyczne może być przeniesienie kuchni czy łazienki. Duże remonty i ingerencja w konstrukcję budynku mogą wymagać zgody wspólnoty mieszkaniowej. Dlatego kupując mieszkanie wybierz najlepiej takie, którego rozkład pomieszczeń Ci się podoba, lub w którym chcesz dokonać tylko niewielkich zmian. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie zyskasz żadnych nieprzyjemnych niespodzianek już po zakupie.

Szukasz mieszkania na sprzedaż? Pamiętaj o tym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *